Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W Strasburgu rozpoczyna się plenarna sesja Parlamentu Europejskiego

0
Podziel się

Głównymi tematami czterodniowych obrad będą: zamknięcie Guantanamo i debata o tajnych więzieniach oraz działalność CIA w Europie. Parlament zajmie się też raportem o walce z wykorzystaniem seksualnym dzieci oraz projektem dyrektywy przewidującym ostre sankcje dla pracodawców zatrudniających osoby bez prawa pobytu na terenie Unii.

bEiwyGJh

Unia Europejska z zadowoleniem przyjęła oświadczenie amerykańskiego prezydenta Baracka Obamy o zamknięciu więzienia Guantanamo. Planowana na wtorek debata ma dać odpowiedź co należy uczynić z więźniami przebywającymi w warunkach sprzecznych z międzynarodowymi konwencjami. Parlament powróci też do sprawy działalności CIA w Europie i pomocy państw europejskich w przetrzymywaniu i więzieniu podejrzanych o terroryzm.

Niemal natychmiast po doświadczeniach, jakie przyniósł rosyjsko-ukraiński spór o dostawy gazu, posłowie rozpatrzą sprawozdanie poświęcone przyszłej wspólnej polityce energetycznej. Obowiązkowe plany działań w nagłych przypadkach i rozbudowa połączeń międzysystemowych - to niektóre z zaleceń zawartych w sprawozdaniu. Rozpatrując raport o walce z pedofilią w Internecie, Parlament wezwie państwa członkowskie do uznania pornografii dziecięcej za przestępstwo.

W środę na forum Parlamentu wystąpi prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas.

bEiwyGJK
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)