Notowania

kryzys
07.11.2009 13:14

W Szkocji o kryzysie i klimacie

Kryzys gospodarczy i zmiany klimatyczne są tematami rozpoczętego w Szkocji szczytu ministrów finansów państw grupy G20. Uczestnicy zgadzają się, że oba problemy należy rozwiązać jak najszybciej, zdania dotyczące metod działania są jednak podzielone.

Podziel się
Dodaj komentarz

Niektórzy ministrowie, na przykład z USA, Japonii i Niemiec chcą skupić się przede wszystkim na pobudzeniu wzrostu gospodarczego. Część ekspertów twierdzi bowiem, że globalna recesja powoli się kończy, i że rządy krajów G20 muszą mieć to na uwadze przy podejmowaniu decyzji. Brytyjski minister finansów, Alistair Darling jest jednak sceptyczny:

"To myślenie jest bardzo ryzykowne, moim zdaniem nie możemy jeszcze założyć, że recesja się skończyła i że wszystko jest w porządku. Musimy podjąć wspólne działania, by zapewnić krajom zrównoważony i długotrwały rozwój."

Darling wezwał także do rozwiązania sporów finansowych dotyczących walki ze zmianami klimatu. Wcześniej jednak zarówno brytyjski rząd jak i międzynarodowi negocjatorzy sugerowali, że zawarcie formalnego międzynarodowego porozumienia w sprawie zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych podczas grudniowego szczytu ONZ w Kopenhadze jest mało prawdopodobne.

Tagi: kryzys, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz