Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
12.01.2014 08:01

W tym roku WOŚP gra dla dzieci i seniorów

Podziel się
Dodaj komentarz

WOŚP - zbiórka - akcja

Rusza 22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku fundacja Jerzego Owsiaka zbiera pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej oraz godnej opieki medycznej seniorów.
Krajowy konsultant do spraw chirurgii dziecięcej Piotr Kaliciński nie ma wątpliwości, że działalność fundacji Jerzego Owsiaka w znacznej mierze poprawia sytuację polskiej służby zdrowia. Jego zdaniem, każda dziedzina medycyny w Polsce ma zarówno swoje sukcesy, jak i niedobory sprzętowe, organizacyjne czy logistyczne. WOŚP w każdej z tych dziedzin staje na wysokości zadania i poprawia ogólny standard.
Tegoroczna zbiórka odbywa się pod hasłem "na ratunek". Tego ratunku w tym roku najbardziej potrzebują najmłodsi.
"Urazy są od wielu lat najczęstszą przyczyną trwałego inwalidztwa i zgonów u dzieci i młodzieży w wieku od 0 do 18 lat. Różnego rodzaju urazy odpowiadają za ok. 1500 zgonów dzieci rocznie i wielokrotnie większą liczbę hospitalizacji związanych z przebytymi urazami" czytamy w komentarzu Piotra Kalicińskiego na oficjalnej stronie WOŚP.
W tym roku na liście zakupów fundacji znalazły się między innymi przyłóżkowe aparaty RTG, radiologiczne stacje diagnostyczne i wielonarządowe tomografy komputerowe.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz