Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W walce z HIV potrzebna edukacja

0
Podziel się
bDBrAwMl

W walce z zakażeniami wirusem HIV potrzebna edukacja - podkreślają specjaliści. W Polsce żyje ponad 17 tysięcy osób, u których wykryto ten wirus, ale zakażonych może być dwa razy tyle. W Warszawie odbywa się XX konferencja " Człowiek żyjący z HIV w rodzinie i społeczeństwie".
Mateusz Liwski - prezes fundacji "Res Humanae", która jest organizatorem corocznych konferencji, mówi, że przez 20 lat zupełnie zmieniła się sytuacja chorych. "Zaczynaliśmy te konferencje organizować w momencie, kiedy ludzie na AIDS umierali. Sytuacja w Polsce i na świecie była dramatyczna. Przez tyle lat, zmieniło się bardzo dużo, bo są skuteczne leki, które podtrzymują życie pacjenta " powiedział.
Anna Marzec - Bogusławska - dyrektor Krajowego Centrum do spraw AIDS podkreśla, że najwięcej zakażeń wykrywa się w grupie mężczyzn mających kontakty seksualne z mężczyznami. Na przestrzeni kilku ostatnich lat obserwowany jest wzrost liczby zakażeń w tej grupie. Opierając się na informacjach z punktów konsultacyjno-diagnostycznych ma tam miejsce około 60 procent zakażeń - powiedziała.
Uczestnicy konferencji podkreślają, że rośnie liczba nowych zakażeń i potrzebne są nowe programy profilaktyczne do walki z HIV.

IAR

bDBrAwMO
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)