Notowania

rozpoczynają
06.03.2009 09:05

W Wilnie rozpoczyna się tradycyjny Kiermasz Kaziukowy

Tegoroczny jarmark potrwa do niedzieli. Na Kiermaszu Kaziukowym w stolicy Litwy tradycyjnie nie zabraknie atrakcji i nowości. Swoje wyroby zaprezentują nie tylko twórcy litewscy, ale także goście z Polski, Węgier, Ukrainy, Łotwy i Estonii. Przygotowano tysiąc stoisk handlowych. Czynnych będzie wiele karczm pod otwartym niebem. Ulicami Wilna przejdą: Pochód Kaziukowy i pochód palmiarzy, można też będzie posłuchać wielu koncertów zespołów ludowych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Po raz pierwszy w historii wileńskich kiermaszy kaziukowych odbędzie się konkurs na najwyższą palmę. Na zwycięstwo liczy znana podwileńska palmiarka Teresa Michalkiewicz. Jej palma ma 6 metrów.

Z okazji jarmarku zostanie wydany specjalny "Dziennik Kaziukowy". Organizatorzy mają nadzieję, że na słynne Kaziuki Wileńskie przyjedzie wielu turystów z Polski.

Historia wileńskich kiermaszy ku czci świętego Kazimierza sięga czasów jego kanonizacji, czyli 1604 roku. To właśnie uroczystości kanonizacyjne stały się pierwowzorem obecnych jarmarków i pochodów.

Tagi: rozpoczynają, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz