Notowania

system
26.11.2008 13:17

"W żadnym europej. kraju system ochrony służby zdrowia nie jest nastawiony na zysk"

Prezes PiS Jarosław Kaczyński uważa, że rząd, za pomocą ustaw zdrowotnych, chce pozbyć się odpowiedzialności za zdrowie obywateli. Jego zdaniem przekształcenie zoz-ów w spółki prawa handlowego to przekazanie opieki zdrowotnej sektorowi prywatnemu.

Podziel się
Dodaj komentarz

W Sejmie odbyła się konferencja prasowa Prawa i Sprawiedliwości pod tytułem "Odpowiedzialność państwa za zdrowie Polaków."

Zdaniem prezesa PiS, w żadnym europejskim kraju system ochrony służby zdrowia nie jest nastawiony na zysk. Przewodniczący Prawa i Sprawiedliwości wyjaśnił, że szpitale jako spółki handlowe będą musiały dbać przede wszystkim o wyniki finansowe. Jego zdaniem jest to błędne założenie, gdyż niektóre sektory medycyny - jak na przykład pediatria - nie są z finansowego punktu widzenia opłacalne.

Prezes PiS wyraził nadzieję, że plany przekształceń w opiece zdrowotnej zostaną powstrzymane. Zdaniem Jarosława Jaczyńskiego powinna zostać przeprowadzona właściwa reforma, zgodnie z założeniami byłego ministra zdrowia Zbigniewa Religii.

Dziś wieczorem prezydent ogłosi decyzję w sprawie ustaw zdrowotnych. Ogólnopolskie centrale związkowe apelowały do Lecha Kaczyńskiego o zawetowanie trzech projektów. Chodzi o ustawy o zakładach opieki zdrowotnej, o pracownikach zoz-ów oraz ustawę wprowadzającą, która umożliwia umorzenie długów placówek medycznych.

Tagi: system, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz