Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Walka z nowotworami w Polsce. Rusza portal o publicznych centrach onkologii

0
Podziel się:

- Chodzi o to, żeby pacjent nie błądził po sieci tylko w jednym miejscu znalazł informacje opisujące schorzenia, lecznicze oraz to, gdzie szukać pomocy tłumaczy Tomasz Tomaszewski, szef portalu.

Walka z nowotworami w Polsce. Rusza portal o publicznych centrach onkologii
(Elfstrom/iStockphoto)
bEUgovSd

Wczoraj w Światowym Dniu Walki z Rakiem, ruszył portal o publicznych centrach onkologii. W Warszawie odbyło się spotkanie wybitnych onkologów, którzy debatowali o problemach w leczeniu onkologicznym. Tomasz Tomaszewski szef portalu mówił, że pacjenci znajdą tam niezbędne informacje dotyczące leczenia.

Chodzi o to, żeby pacjent nie błądził po sieci tylko w jednym miejscu znalazł informacje opisujące schorzenia, metody diagnostyczne i lecznicze oraz to, gdzie szukać pomocy. Pacjenci z całego kraju mogą znaleźć informacje dotyczące najbliższej placówki - podkreśla Tomaszewski.

Każdy z publicznych centrów onkologii ma swoją własną stronę na portalu i można śledzić to, co się w nim dzieje. Zadaniem tego projektu było dostarczenie lokalnym społecznościom informacji o tych ośrodkach i tego, co mają do zaproponowania mieszkańcom regionu.

bEUgovSf

Portal zawiera też inne ważne informacje dla pacjenta dotyczące programów profilaktycznych, poradników dla pacjenta, przygotowania się do badań. Tomaszewski podkreśla, że chory onkologiczne ma wysoki poziom stresu i celem portalu jest dostarczenie rzetelnej wiedzy o chorobie.
Adres portalu: PubliczneCentraOnkologii.pl .

Czytaj więcej w Money.pl

bEUgovSG
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)