Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Walka z wykluczeniem cyfrowym w Polsce

0
Podziel się:

Wykluczenie cyfrowe - Polska

Walkę w wykluczeniem cyfrowym można porównać do zmagań z analfabetyzmem - twierdzą specjaliści z Uniwersytetu Warszawskiego i Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej. Rozpoczynają oni 10-letni program edukacji medialnej Polaków.
Naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego na początku przyszłego roku zamierzają dokładnie zbadać kompetencje medialne Polaków. Na podstawie badań skonstruują program medialnej edukacji.
Krzysztof Kopczyński, koordynator Programu Edukacji Audiowizualnej i Medialnej chce, by "walka z cyfrowym wykluczeniem" była prowadzona już w przedszkolu. Zdaniem Kopczyńskiego powinny ją poza tym prowadzić szkoły wszystkich szczebli, uczelnie, organizacje pozarządowe oraz uniwersytety trzeciego wieku.
Zdaniem Beaty Chmiel z Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej walkę z wykluczeniem cyfrowym można porównać do walki z analfabetyzmem. Beata Chmiel mówi, że język współczesnej komunikacji nie składa się tylko z zapisanych i wypowiedzianych słów, ale także z multimediów.
Według raportu "Cyfrowa przyszłość" Narodowego Instytutu Audiowizualnego dostęp do Internetu ma ponad 80 procent osób w wieku od 10 do 50 lat oraz około 30 procent osób powyżej 70-tego roku życia. Z wiekiem spada także liczba ludzi korzystających z globalnej sieci.

IAR

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)