Notowania

tvp
30.06.2009 18:27

Walne Zgromadzenia TVP i PR przerwane na miesiąc

Minister Skarbu Państwa Aleksander Grad zdecydował o ogłoszeniu trzydziestodniowych przerw w obradach Walnych Zgromadzeń Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Regionalnych Rozgłośni Polskiego Radia. 

Podziel się
Dodaj komentarz

Minister Skarbu otrzymał od resortu fnansów informację o zakończeniu kontroli prowadzonej w Telewizji Polskiej przez Urząd Kontroli Skarbowej w Łodzi. Aleksander Grad oczekuje teraz na wyniki audytu, które będą mieć wpływ na ocenę przedłożonych przez zarząd spółki dokumentów. Wczoraj materiały związane z kontrolą zostały przekazane do Telewizji Polskiej.

Z kolei ogłoszenie przerwy w obradach zgromadzenia Polskiego Radia spowodowane jest otrzymaniem przez ministra skarbu od głównego inspektora pracy odpowiedzi na wniosek o przeprowadzenie kontroli.

Jak czytamy w komunikacie resortu skarbu konieczność przeprowadzenia analizy przesłanych informacji, które będą mieć wpływ na ocenę przedłożonych przez zarząd spółki dokumentów na zgromadzenie, jest przesłanką powodującą zarządzenie trzydziestodniowej przerwy w obradach.

Zarządy 17 Regionalnych Rozgłośni Polskiego Radia otrzymały absolutorium z wykonania obowiązków w 2008 roku.

Tagi: tvp, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz