Notowania

wiadomości
01.06.2011 16:55

Waluty - frank - znów umocnienie

Dobra sytuacja gospodarcza Szwajcarii znów stała się powodem zmartwień kredytobiorców - po dobrych danych frank umocnił się o ponad 1 procent. Po zaskakującym wzroście sprzedaży detalicznej w Szwajcarii w kwietniu o 7 i pół procent rok do roku, waluta tego kraju po raz kolejny w ostatnim czasie umocniła się względem najważniejszych walut oraz złotego.

Podziel się
Dodaj komentarz

Główny ekonomista ING Banku Śląskiego Mateusz Szczurek podkreśla, że frank szwajcarski tradycyjnie umacnia się, gdy gospodarki Europy i Stanów Zjednoczonych borykają się z problemami, a dzisiejsze informacje ze Szwajcarii jeszcze bardziej podkreśliły tę różnicę. Ekspert uważa jednak, że wystarczy jedna dobra wiadomość z rynków, na przykład o przyznaniu dodatkowej pomocy Grecji, może osłabić franka. Jego zdaniem zmęczenie inwestorów kryzysem sprawia, że chętnie zareagują oni na dobre informacje.
Po południu na rynku międzybankowym za euro trzeba płacić 3 złote 95 groszy, za dolara 2 złote 74 grosze, a za franka szwajcarskiego 3 złote 26 groszy.

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz