Notowania

pis
24.10.2010 17:08

Warszawa-konwencja wyborcza PiS

Przewodniczący klubu parlamentarnego PiS, Mariusz Błaszczak skrytykował prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz za niezrealizowanie obietnic wyborczych. W stolicy odbyła się konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości przed wyborami samorządowymi w Warszawie i województwie mazowieckim.

Podziel się
Dodaj komentarz

Mariusz Błaszczak przypomniał, że nie powstały plany zagospodarowania przestrzennego stolicy. Hanna Gronkiewicz Waltz obiecywała równiez zabudowę ścisłego centrum w pobliżu Pałacu Kultury, ale również nic z tego nie wyszło - wyliczał Błaszczak.
Kandydat na prezydenta Warszawy, Czesław Bielecki powiedział, że jego atutem jest energia, zdolność organizowania ludzi i podejmowania decyzji - to, jak mówił, różni go od obecnej prezydent Warszawy. Kandydat PiS-u powiedział, że wierzy, iż jeśli mieszkańcy stolicy postawią na umiejętności, a nie na puste obietnice, to wygra wybory w Warszawie. Jego zdaniem, Hanna Gronkiewicz Waltz specjalizuje się w tłumaczeniu ze spraw, których nie udało się zrealizować. Tymczasem w stolicy potrzeba osoby, która zacznie zmieniać miasto.
Kandydatem PiS na urząd wojewody mazowieckiego jest Jacek Sasin. Chciałby on realizować pomysł wyłączenia Warszawy z województwa mazowieckiego. Chce też uzdrowićł "tragiczną" jak się wyraził sytuację ekonomiczną województwa. Według niego po 4 latach rządów koalicji PO-PSL na Mazowszu, zadłużenie województwa wzrosło 20-krotnie.
Z sondażu Homo Homini przeprowadzonego dla Polskiego Radia wynika, że gdyby wybory samorządowe odbyły się w październiku, to Prawo i Sprawiedliwość poparłoby 25,4 proc. ankietowanych - blisko 2 punkty procentowe mniej niż przed miesiącem. PO mogłyby liczyć na 35 proc.
Sondaż przeprowadzono telefonicznie na grupie 1071 osób, reprezentatywnej dla ogółu Polaków. Błąd opracowania wynosi 3 procent, a poziom ufności 0,95.

Tagi: pis, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz