Notowania

wiadomości
05.06.2012 18:46

Warszawa-Opera Kameralna- zawiadomienie do prokuratury

Zarząd województwa mazowieckiego złoży zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez kierownictwo Opery Kameralnej w Warszawie- dowiedziała się Informacyjna Agencja Radiowa. Zarząd zdecydował o złożeniu zawiadomienia do prokuratury na dzisiejszym posiedzeniu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Przestępstwo ma polegać na nadużyciu uprawnień i niedopełnieniu obowiązków przez kierownictwo Opery. Miało to skutkować powstaniem znacznej szkody majątkowej.
Uzasadnieniem zawiadomienia są wyniki kontroli przeprowadzonej przez Urząd Marszałkowski. Wykazał on poważne nieprawidłowości finansowe w Warszawskiej Operze Kameralnej.Według kontroli wypłacono tam 3 miliony złotych dla pracowników, którzy nie byli w pracy. Wyniki kontroli wykazały, że ponad 230 pracownikom wypłacono wynagrodzenia, mimo że nie zjawiali się na próbach i koncertach przez okres od miesiąca do 12 miesięcy. Kontrola wykazała też, że w zależności od imprezy od 18 do 60 % biletów rozdawano za darmo. Kontrolerzy zwrócili też uwagę na przerost zatrudnienia.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz