Notowania

wiadomości
07.06.2012 15:56

Warszawa - Euro 2012 - Solidarność - pikieta

"Solidarność" chciała jutro urządzić demonstrację w Warszawie, ale władze miasta nie wyraziły na nią zgody. Prezydent stolicy Hanna Gronkiewcz-Walz poinformowała, że pięć tysięcy związkowców chciało demonstrować przed Stadionem Narodowym dokładnie w czasie meczu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zaznaczyła, że nie mogła wyrazić zgody na demonstrację ze względów bezpieczeństwa oraz dlatego, że miejsce w którym miała odbyć się pikieta będzie w tym czasie zajęte."Jak są uroczystości na placu Piłsudskiego to też nie wydaję zgody, żeby akurat tam odbywała się demonstracja" - powiedziała prezydent.
Zgodę otrzymają natomiast rosyjscy kibice, jeśli będą chcieli urządzić przemarsz na Stadion Narodowy w dniu meczu Polska - Rosja. "Jeśli ma to być zorganizowane to powinna być rejestracja, ale są i spontaniczne przejścia. Jeśli się zarejestrują to dostaną eskortę policji. słyszeliśmy, że mają taki zwyczaj chodzenia przed meczami to niech sobie radośnie przejdą" - dodała prezydent stolicy.
Jeśli rosyjscy kibice chcą zarejestrować swój marsz na 12 czerwca formalnie muszą zgłosić wniosek na trzy dni przed marszem.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz