Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Warszawa - Gronkiewicz-Waltz - krzyż

0
Podziel się

Prezydent Warszawy uważa, że trzeba się pogodzić z tym, że na Krakowskim Przedmieściu nie ma miejsca na "obeliski i kilkumetrowe ściany". Hanna Gronkiewicz-Waltz przedstawiła podczas posiedzenia Rady Miasta sytuację wokół krzyża przed Pałacem Prezydenckim. Polityk PO zaapelowała, by nie grać upamiętnieniem ofiar katastrofy smoleńskiej w czasie zbliżającej się samorządowej kampanii wyborczej.

bEhtVpnp

Gronkiewicz-Waltz oceniała, że niektóre wydarzenie wokół krzyża sprzed Pałacu Prezydenckiego były łamaniem zasad demokratycznego państwa prawa. Prezydent Warszawy podkreśliła, że jako osoba wierząca i urzędnik rozróżnia role krzyża. Przypomniała, że w 2009 roku uczczono rocznicę pielgrzymki Jana Pawła II przez postawienie krzyża na Placu Piłsudskiego - czego jak podkreśliła, nie zrobił jej poprzednik Lech Kaczyński.
Hanna Gronkiewicz-Waltz zaznaczyła, że zgodnie z głosem konserwatora zabytków, przed Pałacem Prezydenckim nie powinien powstać nowy pomnik. Dodała, że miasto nie jest właścicielem terenu przed Pałacem i nie może "wtargnąć na teren nie będący w posiadaniu miasta".

Informacyjna Agencja Radiiowa

bEhtVpnS
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)