Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Warszawa - marsz - Nigeryjczyk

0
Podziel się

Kilkaset osób bierze udział w Warszawie w marszu upamiętniającym śmierć Nigeryjczyka Maxwella Itoyi. 36-latek został śmiertelnie postrzelony przez policjanta. Uczestnicy marszu ruszyli krótko po 11.00 sprzed dworca PKS Stadion na warszawskiej Pradze, by przejść ulicami aż do Placu Bankowego , pod Komendę Stołeczną Policji.

bEgRgwDF

"Marsz solidarności przeciw rasizmowi i przemocy policji" ma charakter pokojowy - podkreślają organizatorzy.

Uczestnicy marszu niosą transparenty z hasłami: "Max nie był agresywny, nie atakował policji, więc dlaczego nie żyje", "Rasizmowi Stop. Stop Brutalności policji".

Do tragedii doszło w ubiegłą niedzielę podczas kontroli przeprowadzanej przez policjantów na bazarze.Jak powiedział IAR Mariusz Sokołowski z Komendy Głównej Policji, do zajścia doszło w trakcie rutynowej kontroli handlujących przy stadionie. W jej trakcie jeden z kupców zaczął uciekać. Gdy został powalony na ziemię przez policjanta, kilkudziesięciu innych handlarzy zaatakowało funkcjonariuszy. Wtedy doszło do szamotaniny, w trakcie której padł śmiertelny strzał. Okoliczności jego oddania są dopiero wyjaśniane.

bEgRgwDH

W sprawie śmierci nigeryjskiego sprzedawcy, toczą się dwa postępowania, w tym przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza.

Przesłuchano wszystkich zatrzymanych, łącznie 33 osoby. 25 usłyszało zarzut czynnej napaści na policjantów.

bEgRgwEi
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)