Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Warszawa - Swiatowy Indeks Przesladowan

0
Podziel się:

Warszawa - Światowy Indeks Prześladowań

Korea Północna otwiera tegoroczny światowy indeks prześladowań chrześcijan. Komunistyczny reżim już 10 lat jest na pierwszym miejscu listy 50 krajów, w których chrześcijanie ze względu na wiarę są prześladowani najmocniej. Międzynarodowa stowarzyszenie Open Doors - twórca indeksu - szacuje, że w zeszłym roku na całym świecie ze względu na prześladowania zginęło ponad 1500 chrześcijan.
Tomasz Korczyński ze stowarzyszenia Open Doors na konferencji prasowej w Warszawie, ze smutkiem stwierdzał, iż od lat największe problemy chrześcijanie mają w Korei Północnej." Największy totalitaryzm, obozy koncentracyjne, chrześcijanie umierają za to, że mają przy sobie biblię czy krzyż. To się nie zmieniło. " - deklaruje Korczyński.
Drugie miejsce w światowym indeksie prześladowań chrześcijan zajął w tym roku Afganistan. Open Doors przypomina, że talibowie w październiku 2011 r. wydali oświadczenie, w którym ogłosili, że oczyszczą kraj ze wszystkich chrześcijan, afgańskich i tych pochodzących z zagranicy. Tomasz Korczyński przyznaje że trudno dokładnie określić liczbę zabitych ze względu na wiarę chrześcijan na świecie. " W ubiegłym roku zamordowano 1500 chrześcijan, których nazwiska znamy. Natomiast szacunki są zdecydowanie wyższe." - podkreśla przedstawiciel Open Doors w Polsce.
Tomasz Korczyński dodaje, że w związku z krwawymi walkami między Republiką Sudanu a Republiką Sudanu Południowego, trudno jest również ustalić pewną liczbę zabitych chrześcijan z powodu wiary w tym regionie świata, ale ocenia, że mogą to być tysiące zamordowanych.
Twórcy światowego indeksu prześladowań chrześcijan przy tworzeniu zestawienia biorą pod uwagę takie aspekty jak: ataki na chrześcijan w danych krajach, ocenę ekspertów podejścia konkretnego kraju do wolności religijnej oraz relacji chrześcijan z danego kraju.

IAR

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)