Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
warszawa
08.09.2007 20:19

Warszawa - wystawa "Świat Nikiforów"

W Muzeum Etnograficznym w Warszawie można oglądać najlepsze prace nagrodzone w konkursie "Świat Nikiforów". Konkurs dla podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej zorganizowała Fundacja Wspólna Droga.

Podziel się
Dodaj komentarz

Na konkurs napłynęło ponad 250 prac z 80 placówek z całego kraju. Dodatkowo, jury konkursu postanowiło wytypować kilkanaście prac, na podstawie których powstanie kolekcja kart świąteczno-noworocznych. Wszystkie prace plastyczne osób niepełnosprawnych czy obciążonych chorobą zostaną wystawione na aukcji internetowej.
Marzeniem prezesa Fundacji Wspólna Droga Małgorzaty Mularczyk jest to, żeby prace osób niepełnosprawnych mogły zaistnieć w galeriach i na wystawach. To są ludzie, którzy kochają malować, podkreśla Małgorzata Mularczyk. Jej zdaniem, dziesięć wyłonionych przez jury prac świadczy o wielkim talencie ich twórców. "Moim marzeniem" - mówi Małgorzata Mularczyk - "jest to, żebyśmy zaczęli tą sztukę niepełnosprawnych pokazywać i korzystać z niej w biurach, na ulicach. To jest sztuka, która przełamuje wszelkie kanony i warto ją pokazywać."
Wystawę "Świat Nikiforów" będzie można oglądać jutro w Muzeum Etnograficznym w Warszawie od 9 do 17. Wszystkie prace zostaną wystawione na internetowej aukcji. Dochód ze sprzedaży prac zostanie przeznaczony na realizcję projektów edukacyjnych dla dzieci wychowujących się na ulicy. Więcej informacji na stronie internetowej www.wspolnadroga.pl.

Tagi: warszawa, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz