Notowania

warszawa
13.12.2008 12:02

Warszawa: kolejna rozprawa w procesie kardiochirurga Mirosława G.

Warszawski sąd podczas kolejnej rozprawy w procesie kardiochirurga Mirosława G. analizuje nagrania wideo dokonane w jego gabinecie. Nagrania te sporządziło Centralne Biuro Antykorupcyjne przy pomocy ukrytej kamery.

Podziel się
Dodaj komentarz

Sąd zakazał dziennikarzom telewizyjnym rejestrowania obrazu z telewizora, na którym odtwarzane są taśmy CBA. Sędzia wyjaśnił, że chodzi o ochronę prywatności pacjentów, którzy znaleźli się na tych nagraniach.

Kardiochirurg, doktor Mirosław G. jest oskarżony o branie łapówek. Podczas ubiegłotygodniowej rozprawy oskarżony odmówił składania wyjaśnień, dlatego sąd odczytał te złożone w śledztwie. W materiałach prokuratury - odczytanych przez sąd - lekarz stanowczo zaprzecza, że kiedykolwiek brał łapówki. Oświadczył też, że nigdy nikogo nie namawiał do takiego procederu.

48-letni doktor Mirosław G., były ordynator oddziału kardiochirurgii w klinice MSWiA w Warszawie jest oskarżony o 41 przestępstw korupcyjnych. Stawiając w lutym 2007 roku zarzuty, prokuratura podała, ze łączna suma przyjętych przez doktora łapówek wyniosła około 50 tysięcy złotych. Zdaniem prokuratury w co najmniej kilku przypadkach lekarz uzależniał wykonanie operacji lub dalszą opiekę medyczna od łapówki.

Oprócz zarzutów o charakterze korupcyjnym doktor G. jest oskarżony o naruszanie praw pracowniczych personelu szpitala MSWiA, znęcanie się nad osoba najbliższą i zmuszanie pracownicy szpitala "do innej czynności seksualnej". Grozi mu do 10 lat wiezienia. G. był też podejrzewany o uśmiercanie pacjentów, ale śledztwo tego nie potwierdziło i ostatecznie prokuratura ten watek umorzyła.

Tagi: warszawa, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz