Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Warszawa
22.05.2010 19:54

Warszawa konsultuje się z Berlinem w sprawie ewakuacji

Ratusz chce się upewnić, że ma dobre procedury.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

Warszawa zwróciła się do Berlina z prośbą o kontakt ze specjalistą od ewakuacji. Stołeczny ratusz chce się upewnić, że ma dobre procedury.

W tej chwili nie ma konieczności ewakuacji, ale władze miasta chcą dokładnie sprawdzić czy wszystko jest dobrze przygotowane.

[

Powódź 2010. Najważniejsze informacje w Money.pl ]( http://www.money.pl/archiwum/wydarzenia/powodz;2010.html )

Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz rozmawiała w tej sprawie z burmistrzem Berlina Klausem Wowereitem.

Chodzi o konsultacje z osobą, która już przeprowadzała ewakuacje na dużą skalę i może skorygować warszawskie procedury.

Hannie Gronkiewicz-Waltz zależy na tym, żeby specjalista z Niemiec przyjechał do Warszawy jak najszybciej i ocenił warszawskie przygotowania.

Po południu Wisła w Warszawie ustabilizowała się na poziomie 775 centymetrów.

Czytaj w Money.pl
*Wiele inwestycji przeciwpowodziowych tylko na papierze * Powódź tysiąclecia kosztowała nas 14 mld złotych. Na zabezpieczenia wzdłuż Odry powinniśmy wydać co najmniej 9 mld złotych. Jednak do tej pory wykonano inwestycje warte niewiele ponad jedną trzecią tej kwoty. Budowa zabezpieczeń wzdłuż Wisły i na Żuławach wciąż pozostaje tylko na papierze.
*Przez powódź wybory prezydenckie w październiku? * Wybory można przeprowadzić dopiero trzy miesiące po odwołaniu stanu klęski żywiołowej. Czy zostanie on ogłoszony? Na razie premier Donald Tusk wizytuje zalane tereny w Małopolsce i nie zapowiada wprowadzenia stanu wyjątkowego.
*Ile zapłacimy za opóźnienia w inwestycjach po powodzi? * Wieloletnie opóźnienia w budowach oznaczają, że niektóre z nich będą co najmniej trzy razy droższe niż zakładano. Zamiast 876 mln złotych za trzy z przeciwpowodziowych inwestycji na południu Polski zapłacimy ponad 2,37 mld złotych.
*ONZ ostrzega: Powodzie tak samo groźne jak susze * Obecnie na świecie ponad miliard ludzi nie ma dostępu do czystej wody - wynika z raportu Narodów Zjednoczonych. Do 2030 roku prawie połowa ludzkości będzie żyła w regionach z niedoborem wody. Naukowcy przestrzegają jednak, że równie dużym zagrożeniem jak susze staną się powodzie.
*Na likwidację szkód wydaliśmy sześć razy więcej niż na zapobieganie powodziom *W trakcie minionych 13 lat powodzie kosztowały nas co najmniej 28 mld złotych. Natomiast na realizację wszystkich inwestycji, które mają zapobiegać wylewaniom rzek, wydaliśmy niewiele ponad 4,5 mld zł.
Tagi: Warszawa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz