Notowania

wiadomości
06.02.2013 14:47

Warszawa: metro nie uszkodziło budynku Ministerstwa Finansów

Podziel się
Dodaj komentarz

Warszawa - metro - budynki - uszkodzenia

Budowa stacji metra Nowy Świat nie wpływa na stan budynków położonych najbliżej ulicy Świętokrzyskiej. Wykonawca centralnego odcinka II linii metra zapewnia, że wszelkie odchylenia i uszkodzenia budynków są monitorowane na całej budowie.
Jak zapewnia Paweł Siedlecki z warszawskiego metra, na stacji Nowy Świat nie zanotowano żadnych uszkodzeń. Dodał, że budowana była prowadzona bardzo blisko budynków, ale nie doszło do żadnych niepokojących odchyleń.
Budowa stacja Nowy Świat jest pod szczególnym nadzorem, ściany stacji niemal dotykają fundamentów Ministerstwa Finansów oraz siedziby NBP. Fundamenty nie zostały naruszone, ściany stacji są bardzo grube - zapewnia Mateusz Witczyński, rzecznik wykonawcy II linii metra. Dodaje, że Ministerstwo Finansów wyrażało obawy, że budowniczowie metra "będą szukać" źródeł dodatkowego finansowania, a to ze względu na wyjątkowo bliskie położenie fundamentów i ścian stacji.
Rzecznik wyjaśnia, że "podkopać się" do Ministerstwa Finansów nie można, ściany stacji są grube i wynoszą metr i 20 cm, a więc jest to solidna konstrukcja.
Stacja Nowy Świat jest najniżej położoną stacją - mówi kierownik robót Jakub Pietras. To najgłębsza stacja, ponieważ tunel metra będzie drążony pod skarpą wiślaną w kierunku Wisły więc musi być odpowiedni kąt spadku. Jakub Pietras tłumaczy, że gdyby stacja była położona wyżej - spadek byłby zbyt duży i niekomfortowy dla pasażerów.
W okolicach stacji Nowy Świat monitoringiem objętych jest 18 budynków.

Informacyjna Agencja Radiowa

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz