Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Warszawa odwoła przetarg na budowę metra

0
Podziel się:

Wiele wskazuje na to, że druga linia metra nie będzie gotowa na Euro 2012.

Warszawa odwoła przetarg na budowę metra
(PAP/ Radek Pietruszka)

Władze Warszawy szykują się do unieważnienia przetargu na drugą linię metra. Oznacza to, że do Mistrzostw Europy w 2012 roku może nie powstać drugi odcinek linii metra.

Jak donosi _ Życie Warszawy _ oferenci chcą zejść z ceny 6 miliardów złotych, jednak nie pozwala na to prawo zamówień publicznych. Władze Warszawy czekają teraz na analizę ekspertów opłacalności budowy centralnego odcinka drugiej linii metra. Wtedy zdecydują o losach tej inwestycji.

Za budowę metra odpowiada wiceprezydentJacek Wojciechowicz., który wyjaśnia, że w przypadku unieważnienia ratusz rozpisze drugi przetarg, z dłuższym terminem realizacji inwestycji.

- _ Poprzedni - 45 miesięcy - inwestorzy ocenili jako nierealny. Nowy przetarg przewidywałby co najmniej o rok dłuższy termin, a to mogłoby wpłynąć na obniżenie ceny _ - dodaje wiceprezydent.

Według szefa warszawskiego PiSMariusza Błaszczaka, już od kilku tygodni władze Warszawy przygotowują opinię publiczną na to, że przetarg unieważnią i metra na Euro 2012 zabraknie. Jego zdaniem, będzie to wielka porażka prezydent WarszawyHanny Gronkiewicz-Waltz..

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)