Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Warszawa: Procesja Bożego Ciała

0
Podziel się

Zakończyła się uroczysta warszawska procesja Bożego Ciała, której przewodniczył metropolita warszawski arcybiskup Kazimierz Nycz. W homilii na zakończenie procesji, arcybiskup Nycz wezwał Polaków do zgody, dialogu i porzucenia języka walki oraz konfrontacji. 

bEgfqobV

Ksiądz metropolita przypomniał słowa Jana Pawła II, które wygłosił w Olsztynie podczas jednej z pielgrzymek. Papież ostrzegał wówczas przed zachłyśnięciem wolnością słowa. Mówił, że wolność wypowiadania swoich poglądów i sądów nie zwalnia z odpowiedzialności.

Arcybiskup Nycz podkreślił, że te słowa są bardzo aktualne i dziś szczególnie kiedy spojrzymy na poziom debaty publicznej i sposób uprawiania polityki. Brakuje w niej przede wszystkim troski o Polskę, triumfuje zaś przekonanie o tym, że "cel uświęca środki". Rzadko zdarza się rzetelna debata, dyskusja na temat przyszłości naszego kraju, czy rodziny. Takie pojedyncze przypadki świadczą jednak, że nie zatraciliśmy jeszcze tej umiejętności - podkreślił arcybiskup. Dlatego zaapelował o poszukiwanie w sobie prawdy i dróg do służenia jej.

bEgfqocy
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)