Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
warszawa
01.06.2008 13:52

Warszawa: ruszył marsz na rzecz walki z głodem End Hunger - Walk the World

W Warszawie ruszył marsz na rzecz walki z głodem End Hunger - Walk the World. Marsz organizowany jest przez Światowy Program Żywnościowy, największą organizację humanitarną na świecie. Dziś warszawiacy dołączyli do 500 000 uczestników marszów Walk the World, zorganizowanych przez ONZ w 70 państwach świata. Fundusze zebrane podczas marszu zostaną przekazane na projekt żywienia szkolnego w najbiedniejszych rejonach świata.

Podziel się
Dodaj komentarz

Marsz poprowadził wybitny polski sportowiec, ambasador Światowego Programu Żywnościowego w Polsce, Robert Korzeniowski. Wielokrotny mistrz olimpijski podkreślił, że nie można być obojętnym wobec problemu głodu na świecie. Sportowiec przypomniał, że nie każdy ma szczęście żyć w wolnym i bogatym kraju. Korzeniowski podkreślił, że dawanie świadectwa i bycie razem z potrzebującymi jest obowiązkiem każdego sportowca i osoby która kształtuje opinię Polaków.

Meta marszu została zlokalizowana w Ogrodzie Krasińskich, gdzie dla wszystkich uczestników przygotowano rozmaite atrakcje. Dla dzieci gry i zabawy, w których nagrodami są m.in. koszulki z autografem Roberta Korzeniowskiego.

Ponad 77 milionów dzieci w wieku szkolnym cierpi z powodu głodu i niedożywienia. Dzięki Światowemu Programowi Żywnościowemu każdego roku udaje się zapewnić posiłki ponad 20 milinom najmłodszych w 70 krajach świata.

Tagi: warszawa, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz