Notowania

warszawa
23.10.2009 10:12

Warszawa: ruszyła niejawna część procesu byłej posłanki PO Beaty Sawickiej

Przed warszawskim s

Podziel się
Dodaj komentarz

ądem okręgowym ruszyła niejawna część procesu byłej posłanki Platformy Obywatelskiej Beaty Sawickiej oraz byłego burmistrza Helu Mirosława Wądołowskiego oskarżonych o korupcję. Dziś Beata Sawicka składa wyjaśnienia dotyczące jej intymnych kontaktów z agentem CBA.

Sąd zdecydował się na utajnienie tej części procesu, ponieważ była posłanka chce dokładnie opowiedzieć w jaki sposób była uwodzona przez funkcjonariusza CBA oraz będzie szczegółowo opisywać jego zachowanie. Już w czasie jawnej części procesu Sawicka wielokrotnie wspominała, że agent usiłował zbliżyć się do niej. Na porządku dziennym były pocałunki oraz jednoznaczne gesty. Mimo to, oskarżona jasno dała do zrozumienia, że nigdy nie zgodziła się na zacieśnienie tych kontaktów. Również dziś - przed sądem mają stawić się pierwsi świadkowie w sprawie - między innymi mąż i syn oskarżonej.

W październiku 2007 r. funkcjonariusze CBA zatrzymali ówczesną posłankę PO, Beatę Sawicką, gdy przyjmowała od funkcjonariusza biura- jak napisano w akcie oskarżenia - łapówkę za "ustawienie" przetargu na zakup działki na Helu. W związku z tym, iż do zdarzenia doszło tuż przed wyborami do parlamentu, sprawa ta wywołała wiele kontrowersji. PO i część mediów zarzucały szefowi CBA Mariuszowi Kamińskiemu, że działał na polityczne zamówienie ówczesnego premiera - Jarosława Kaczyńskiego.

Tagi: warszawa, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz