Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
unia europejska
25.03.2007 16:20

Warszawa świętuje 50-lecie Unii Europejskiej

50-lecie zjednoczonej Europy świętują dziś nie tylko mieszkańcy Berlina czy Rzymu, ale także Warszawiacy.

Podziel się
Dodaj komentarz

W południe w 50tą rocznicę podpisania Traktatów Rzymskich 50 świeczek zapłonęło na urodzinowym torcie przed siedzibą Reprezentacji Komisji Europejskiej w Polsce. Przy dźwiękach "Ody do młodości" świeczki zdumuchiwała, między innymi, Danuta Huebner. Komisarz Unii Europejskiej ds. polityki regionalnej była zadowolona z podpisania Deklaracji Berlińskiej. Jak powiedziała, cieszy się, że nasi przywódcy uznali wielkość Unii i zdecydowali, że trzeba te fundamenty poprawić. Dodała, że teraz wszystkie kraje Unii będą pracować nad nowym traktatem dla Europy XXI wieku.
Z okazji jubileuszu Poczta Polska wydała okolicznościowy znaczek, kopertę oraz datownik. Znaczek, autorstwa Magdaleny Błażków, o nominale 3,55 złotych, przedstawia oprócz rocznicowego logo, również flagi krajów członkowskich Wspólnoty. Ten znaczek, od jutra będzie dostępny we wszyskich urzędach pocztowych w Polsce.
Andrzej Polakowski, p.o. dyrektora generalnego Poczty Polskiej podkreślał, że ten znaczek umieszczony na przesyłce pocztowej zawsze będzie przypominał 50-tą rocznicę podpisania Traktatów Rzymskich.
Z okazji 50. urodzin Europy mieszkańcy Warszawy mogli dziś poczęstować się kawałkiem wielkiego tortu dla Europy z cukrowym logo "Together" lub porcją jednego z mniejszych tortów z flagami wszystkich państw. Warszawiakom wspólne ucztowanie bardzo się podobało i smakowało. Mieszkańcy stolicy uważają, że jest co świętować. Jak mówią, jako obywatele kraju należącego do Unii Europejskiej czują się wolni, inaczej patrzą na życie, a ze względu na otwartość granic mogą się lepiej rozwijać.
W Warszawie świętowali też Europejczycy, którzy w Unii Europejskiej jeszcze nie są, jak ambasador Chorwacji w Polsce Nebojsa Koharoavić, który podkreślił, że jego kraj chce jak najszybciej dołączyć do Wspólnoty i do wszystkich wartości, które ona reprezentuje. Podziękował też Polsce za poparcie w ich staraniach o przyjęcie do Unii.
Z okazji jubileuszu mieszkańcy stolicy i wszyscy zaproszeni goście mogli złożyć życzenia Europie, wpisując je na dużej urodzinowej kartce. Danuta Huebner zawiezie ją do siedziby Komisji Europejskiej w Brukseli.

Tagi: unia europejska, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz