Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Warszawa: Uroczystości rocznicy pierwszej pielgrzymki Jana Pawał II

0
Podziel się

W 30 lat od pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, w Archikatedrze Warszawskiej odbędą się uroczystości rocznicowe. Zaprasza na nie proboszcz świątyni, ksiądz Bogdan Bartołd, który przypomina, że właśnie od Archikatedry Ojciec Święty rozpoczynał swą pielgrzymkę 2 czerwca 1979 roku. 

bEgHSJJx

To tutaj Papież przybył z lotniska po oficjalnych powitaniach i tutaj skierował do Prymasa Tysiąclecia kardynała Stefana Wyszyńskiego słowa, że jest on zwornikiem Kościoła warszawskiego i Kościoła w Polsce. Z Archikatedry Jan Paweł II udał się na Plac Zwycięstwa, gdzie przyzywał Ducha Świętego, by odnowił oblicze tej ziemi.

Dzisiejsze uroczystości rocznicowe rozpoczną się w Archikatedrze o godzinie 19.00 Mszą świetą dziękczynną za dar Jana Pawła II, z modlitwą o Jego beatyfikację. Podczas liturgii będzie śpiewał Chór Pokolenia JPII przy Centrum Myśli Jana Pawła II. Po koncercie poświęconym Ojcu Świętemu wierni zapalą znicze przed tablicą upamiętniającą wizytę Papieża. "Zapalimy to Boże światełko dla Jana Pawła II" - mówi ksiądz Bartołd. I wyraża przekonanie, że Ojciec Święty będzie podczas spotkania nie tylko wspominany, lecz także obecny duchowo.

Ksiądz Bogdan Bartołd przez kilkanaście lat był rektorem warszawskiego kościoła św. Anny, przed którym Jan Paweł II spotkał się w 1979 roku z polską młodzieżą. Wówczas ksiądz Bartołd był wśród młodych witających Papieża. Jak podkreśla, swą posługę w Archikatedrze warszawskiej traktuje także jako służbę świadka tamtych wydarzeń.

bEgHSJJz

"Jest moim obowiązkiem przekazać młodemu pokoleniu to wszystko, co myśmy wtedy jako młodzi ludzie przeżywali" - mówi ks. Bogdan Bartołd.

bEgHSJKa
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)