Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dzień
01.06.2008 13:29

Warszawska Świątynia Opatrzności stanie się symbolem Dni Dziękczynienia

Arcybiskup Kazimierz Nycz podczas homilii na Polach Wilanowskich mówił, że warszawska Świątynia Opatrzności stanie się symbolem obchodzonych po raz pierwszy Dni Dziękczynienia. Warszawski metropolita podkreślał wyjątkowy charakter świątyni, budowanej jako wotum narodu za wolną Polskę, za Jana Pawła II i kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz

Biskup powiedział że świątynia ma być miejscem gdzie Polacy będą dziękować Bogu oraz uczyć się patriotyzmu i kościoła. Metropolita wyraził przekonanie, że Świątynia Opatrzności powinna być miejscem, w którym tworzy się historia. Jak zaznaczył, inne duże miasta w Polsce mają takie właśnie świątynie.

Podczas uroczystej mszy świętej na Polach Wilanowskich arcybiskup Nycz podkreślał, że wierni powinni dziękować Bogu za to, że żyją w wolnej Polsce.

Idea Dnia Dziękczynienia jest związana z budową na Polach Wilanowskich w Warszawie, Świątyni Opatrzności Bożej. Pierwsza niedziela czerwca ma stać się też dniem symbolicznego podziękowania swoim najbliższym.

Świątynia Opatrzności Bożej jest budowana jako wotum narodowe, ślubowane przed 217-ma laty. Ideę tę podjął w końcu lat 90-tych ubiegłego wieku kardynał Józef Glemp. Budowę rozpoczęto jesienią 2002 roku.

Świątynia, która wejdzie w skład Centrum Opatrzności Bożej, będzie miała powierzchnię 4 tysięcy metrów kwadratowych, co stanowi jedną czwartą całego kompleksu zabudowań. W ramach części kulturalno-muzealnej planuje się stworzenie nowoczesnego, multimedialnego muzeum upamiętniającego Prymasa Tysiąclecia kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz papieża Jana Pawła II.

Tagi: dzień, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz