Warszawski bieg niepodległości

0

Ulicami Warszawy przebiegło ponad pięć tysięcy osób. Ideą organizatorów 10-kilometrowego biegu pod hasłem "Niepodległość - o to warto zabiegać". było upamiętnienie odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku.

Frekwencję popsuły padający deszcz i chłód. Z biegu zrezygnowały prawie 2 tysiące osób.

Zwyciężył lekkoatleta, wielokrotny mistrz Polski w biegach przełajowych Rafał Wójcik z Kielc. Sportowiec do pokonania dystansu potrzebował 30 minut i 27 sekund. Jak powiedział Informacyjnej Agencji Radowiej po uroczystości wręczenia nagród, świętowanie niepodległości sprawiło wszystkim ogromną radość, mimo trudnych warunków atmosferycznych.

Z nieco gorszym rezultatem trasę pokonał Robert Korzeniowski, czterokrotny mistrz olimpijski w chodzie. Sportowiec powiedział IAR, że padający deszcz był przeszkodą, ale nie popsuł biegaczom nastroju.

Najlepszą zawodniczką wśród kobiet lekkoatletka Agnieszka Gortel z Chorzowa, która pokonała dystans w czasie niespełna 35 minut.

Trasa dwudziestego pierwszego Biegu Niepodległości przebiegała alejami Niepodległości i Jana Pawła II, ulicami Anielewicza, Andersa, Marszałkowską, Koszykową i pnownie aleją Niepodległości.

Oprócz biegaczy, w imprezie wzięli udział rolkarze, zawodnicy na wózkach inwalidzkich oraz osoby uprawiające nordic walking, czyli chodzenie z kijkami.