Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Washington Post" sprzedany

0
Podziel się:

Najstarszy amerykański dziennik sprzedany. Nabywcą gazety "Washington Post" - za ćwierć miliarda dolarów - został Jeff Bezos, założyciel i prezes portalu internetowego Amazon.
"Washington Post" powstał w 1877 roku. W 1933 dziennik - wówczas bliski bankructwa - wykupił biznesmen Eugene Meyer. Następnie sprzedał tytuł zięciowi Philipowi Grahamowi. Po nim, aż do dzisiejszej transakcji, dziennik był w rękach kolejnych przedstawicieli rodziny Grahamów. Najgłośniej o "Washington Post" było w latach 70. XX wieku, po ujawnieniu afery podsłuchowej Watergate. Doprowadziła ona do ustąpienia prezydenta Richarda Nixona. W ostatnich latach - jak znaczna część prasy drukowanej - dziennik przegrywał walkę o popularność z portalami internetowymi.
Jeff Bezos to jeden z najbogatszych Amerykanów. Na liście "Forbesa" zajmuje 11. miejsce z majątkiem wartości 23,2 miliarda dolarów. Oprócz tytułu głównego Bezos kupił między innymi regionalne wydania "Washington Post", w tym hiszpańskojęzyczny "El TIempo Latino", oraz drukarnię wojskową w Gaithensburg.

IAR

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)