Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
26.11.2012 09:40

Waszczykowski:sprawne państwo jest oparte na przejrzystym prawie

Podziel się
Dodaj komentarz

PR3-Waszczykowski-debata PiS

Sprawne państwo to państwo oparte na przejrzystym jednoznacznym prawie. Taką opinię wyraził w radiowej Trójce Witold Waszyczykowski z PiS. Prawo i Sprawiedliwość organizuje dziś kolejną debatę. Tym razem jej tematem będzie sprawne zarządzanie. Jej organizatorem i pomysłodawcą jest profesor Piotr Gliński - kandydat PiS na premiera rządu technicznego.
Były wiceminister spraw zagranicznych nie zaprzeczył, że w debacie wezmą udział głównie zwolennicy koncepcji państwa profesora Glińskiego, ale jak powiedział "reprezentacja będzie szeroka i dyskusja będzie duża. W pierwszej części debaty mają brać udział naukowcy głównie socjologowie, w drugiej - politycy.
W opinii posła Waszczykowskiego sprawne państwo to państwo oparte na przejrzystym i jednoznacznych prawie, które nie jest - jak to ujął "zakładnikiem jednostkowych wydarzeń". Ponadto - jego zdaniem - sprawne państwo musi mieć sprawny system urzędniczy, nie związany z żadnym ugrupowaniem partyjnym, tzw. korpus urzędników państwowych. Dodał przy tym, że sprawny system urzędniczy to od lat oczekiwania wszystkich ekip rządzących.
W dyskusji pod tytułem "Sprawne państwo. Jak można dobrze rządzić Polską" weźmie udział około 30 polityków i ekspertów, w tym prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Wśród zaproszonych gości są także profesorowie Jadwiga Staniszkis, Antoni Kamński, Andrzej Zybertowicz, Witold Kieżun, Krzysztof Rybiński i Paweł Śpiewak. Będą też między innymi Marek Jurek, Czesław Bielecki, Anna Strężyńska i przedstawiciele Fundacji Republikańskiej i Instytutu Sobieskiego.
Do tej pory PiS zorganizował 5 debat: o gospodarce, zdrowiu, zatrudnieniu, samorządach i rolnictwie.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz