Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wątpliwości po głosowaniu na szefa PO na Dolnym Śląsku

0
Podziel się
bEseTagR

Protasiewicz-Schetyna-wybory-kupowane głosy?

Zarząd Platformy Obywatelskiej zajmie się jutro sprawą tzw. taśm Protasiewicza. Chodzi o oskarżenia, które pod adresem nowego szefa dolnośląskiej PO formułują niektórzy działacze partii. Według nich, przed zjazdem w Karpaczu niektórym proponowano stanowiska w spółkach skarbu państwa w zamian za głosowanie na Protasiewicza.
Spotkanie władz PO rozpocznie się o godzinie 17.00. Zarząd będzie rozmawiał o doniesieniach "Newsweeka" i "Wprost". Tygodnik "Newsweek" wczoraj ujawnił nagranie rozmowy posła Norberta Wojnarowskiego z delegatem na zjazd wyborczy dolnośląskiej PO. Poseł Wojnarowski proponował delegatowi na zjazd Edwardowi Klimce posadę za głos oddany na Jacka Protasiewicza.
Tymczasem jak dowiedziało się Polskie Radio Wrocław poza sprawą tzw. taśm Protasiewicza pojawił się list działacza z powiatu złotoryjskiego, który zapewnia, że był świadkiem rozmowy delegatów z Głogowa. Według nieoficjalnych informacji wsparli oni Protasiewicza. Jedna z posłanek miała ich zapewniać, że dostaną to co im obiecywano na spotkaniu przed zjazdem.
W sobotę Grzegorz Schetyna, dotychczasowy szef dolnośląskiej PO przegrał wybory o reelekcję na to stanowisko z popieranym przez Donalda Tuska Jackiem Protasiewiczem. Podczas sobotnich wyborów Schetyna zdobył 194 głosy, Protasiewicz - 205 głosów.
Prokuratura Okręgowa w Legnicy sprawdzi, czy podczas wyborów w dolnośląskiej PO doszło do korupcji politycznej. Chodzi o proponowanie stanowisk w podmiotach gospodarczych w zamian za określone głosowanie.

IAR

bEseTahu
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)