Notowania

wiadomości
28.10.2012 14:21

Watykan-Anioł Pański-synod-koniec

Zakończony dziś synod biskupów na temat nowej ewangelizacji umocnił Kościół w przekonaniu o potrzebie duchowej odnowy - powiedział Benedykt XVI. Papież mówił o tym podczas spotkania z wiernymi na Anioł Pański. Poprzedziła je Msza św. w bazylice św. Piotra z udziałem ponad 260 uczestników synodu, który trwał w Watykanie trzy tygodnie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Benedykt XVI zwrócił uwagę, że obrady synodu zbiegły się z obchodami 50. rocznicy rozpoczęcia Soboru Watykańskiego II. Podkreślił, że pozwala to lepiej zrozumieć, że nowa ewangelizacja nie jest wynalazkiem naszych czasów. Już pół wieku temu było jasne, że kraje o dawnej tradycji chrześcijańskiej stały się terenem misyjnym i Ewangelię głosić trzeba tam w sposób dostosowany do przemian społecznych i kulturowych.
Zwracając się do Polaków Benedykt XVI zwrócił uwagę, że dzisiaj rano zakończył się Synod Biskupów. "Przypomniał on - mówił papież - że nowa ewangelizacja jest zadaniem nas wszystkich, domaga się od nas wzrostu w gorliwości, odrodzenia życia sakramentalnego, powrotu do praktyk religijnych ze strony tych, którzy oddalili się od Kościoła; głoszenia orędzia Chrystusa wszystkim, którzy Go jeszcze nie znają". Benedykt XVI modlił się, by Boży Duch ożywił serca wiernych mocą wiary i obudził potrzebę trwania w bliskości z Bogiem.
Na zakończenie spotkania papież wspomniał o tragicznym w skutkach huraganie, który nawiedził w tych dniach Kubę, Haiti, Jamajkę i Wyspy Bahama oraz trzęsieniu ziemi na południu Półwyspu Apenińskiego, zapewniając ich mieszkańców o swojej solidarności.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz