Notowania

wiadomości
18.01.2012 12:48

Watykan-audiencja-Tydzień Modlitw-Polska

Krótki wykład historii Polski znalazł się w katechezie Benedykta XVI podczas audiencji generalnej w Watykanie. Okazją jest rozpoczynający się dziś Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, do którego materiały po raz pierwszy w historii przygotowali chrześcijanie z naszego kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz

"W XVI wieku Polacy zaznali okresu demokratycznej koegzystencji i wolności religijnej, jednak w ostatnich stuleciach ich historia naznaczona była przez najazdy i klęski, ale także przez nieustanną walkę z uciskiem i pragnienie wolności"- powiedział w głównej katechezie Benedykt XVI.
Podkreślił, że refleksja nad historią swojej ojczyzny, znanej z tolerancji religijnej i dążeń wolnościowych, pełnej wzlotów i upadków, która doświadczyła zwycięstw i przegranych, zainspirowała polskich chrześcijan do określenia tematu tego Tygodnia, nawiązującego do słów z Pierwszego Listu św. Pawła do Koryntian: "Przemienieni przez zwycięstwo Jezusa Chrystusa".
Papież powtórzył to w streszczeniu katechezy w kilku językach, a zwracając się do Polaków powiedział "Dzisiaj pragnę zachęcić was do ufnej modlitwy o jedność chrześcijan. Niech nie zabraknie też gestów wzajemnego zrozumienia, pojednania i gotowości do dialogu. Niech będą one, zgodnie z hasłem tego Tygodnia modlitw, świadectwem przemiany i zwycięstwa Chrystusa w naszym życiu. Waszym ekumenicznym dążeniom z serca błogosławię".
Zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan odbędzie się za tydzień, w rzymskiej bazylice św. Pawła za Murami z udziałem Benedykta XVI.

Informacyjna Agencja Radiowa

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz