Notowania

wiadomości
01.01.2012 13:07

Watykan-pokój-Msza św.

Benedykt XVI modlił się o pokój podczas pierwszej w tym roku Mszy św., którą odprawił w Watykanie. Kościół obchodzi dziś uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi, a także - po raz 45. już - Światowy dzień pokoju.

Podziel się
Dodaj komentarz

O obu tych uroczystościach papież mówił w kazaniu, które rozpoczął od prastarego błogosławieństwa ze Starego Testamentu: "Niech Pan zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem". Podkreślił, że pierwszą, która został napełniona tym błogosławieństwem, była Maryja, a sumą i syntezą wszystkich błogosławieństw jest pokój. Dlatego Kościół, w pierwszym dniu każdego roku, prosi w szczególny sposób o to najwyższe dobro.
Papież przypomniał, że tematem tegorocznego światowego dnia jest "Wychowanie młodzieży do sprawiedliwości i pokoju". Podkreślił, że chłopcy i dziewczęta rosną dziś w świecie, który stał się "mniejszy", a kontakty między odmiennymi kulturami i tradycjami, choć nie zawsze bezpośrednie, są stałe. Tym bardziej więc, podkreślił, jest dla nich nieodzowne nauczenie się wartości i metody pokojowej koegzystencji, wzajemnego szacunku, dialogu i zrozumienia. Zwłaszcza, dodał Benedykt XVI, że rzeczywistość społeczna, w której wzrastają, może przywieść ich do myślenia i działania w sposób przeciwny, nietolerancyjny i nacechowany przemocą. Papież wezwał na koniec młodych ludzi do walki z tym niebezpieczeństwem, polegając wyłącznie na sile prawdy i dobra.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz