Notowania

watykan
24.12.2010 10:07

Watykan-Wigilia-Benedykt XVI

Podobnie jak w ubiegłym roku nie o północy, lecz o 22.00 Benedykt XVI przewodniczyć będzie Pasterce w Bazylice Watykańskiej. Poprzedzi ją inauguracja szopki na Placu św. Piotra oraz zapalenia w papieskim oknie tzw. świecy pokoju.

Podziel się
Dodaj komentarz

Pasterka, jak przed rokiem, rozpocznie się o dziesiątej wieczorem. Po to, aby papież miał więcej czasu na wypoczynek przed południowym spotkaniem z wiernymi w pierwszy dzień świąt, ale także po to, aby biorący w niej udział, a bardziej jeszcze oglądający ją w telewizji, mogli o północy pójść do swoich parafii. Wcześniej, o godz. 17, nastąpi odsłonięcie szopki na Placu św. Piotra. O osiemnastej papież zapali w swoim oknie "świeczkę pokoju". Zwyczaj ten wprowadził Jan Paweł II w 1981 roku na znak solidarności z Polakami po wprowadzeniu stanu wojennego.
25 grudnia w południe Benedykt XVI wygłosi orędzie świąteczne i udzieli uroczystego błogosławieństwa "Urbi et Orbi", miastu i światu, a następnego dnia podejmie na obiedzie 350 podopiecznych ośrodków prowadzonych w Rzymie przez siostry zgromadzenia misjonarek miłości, założonego przez Matkę Teresę z Kalkuty.

Tagi: watykan, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz