Notowania

wiadomości
20.02.2011 13:12

Watykan - Aniol Panski

Watykan - Anioł Pański

Podziel się
Dodaj komentarz

Ustawodawstwo społeczne powinno być oparte na przykazaniu wzajemnej miłości - przypomniał Benedykt XVI podczas południowego spotkania z wiernymi na Anioł Pański. W słowie do Polaków papież apelował o to, by zło dobrem zwyciężać.
Cytując słowa z Księgi Kapłańskiej "Będziesz miłował bliźniego jak siebie samego", Benedykt XVI zwrócił uwagę, że ich echo odnajdujemy w słowach Jezusa, cytowanych przez św. Mateusza: "Bądźcie doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski".
Na pytanie, jak osiągnąć tę doskonałość, papież odpowiedział: żyć jak dzieci Boga, wypełniając w konkretnych uczynkach jego wolę. Myśl tę Benedykt XVI rozwinął zwracając się do Polaków: "W dzisiejszej Ewangelii Chrystus przypomina: "Miłujcie waszych nieprzyjaciół" (Mt 5, 44). W obliczu zła, prześladowań, niesprawiedliwości, strzeżmy się chęci odwetu, zemsty i nienawiści, módlmy się za prześladowców. Zło dobrem zwyciężajmy (por. Rz 12, 21). Wszystkie przeciwności zawierzmy Bogu, by zyskać wolność i duchowy pokój".
Po hiszpańsku Benedykt XVI przypomniał o zbliżającej się 25. rocznicy wizyty Jana Pawła II w Kolumbii i pozdrowił mieszkańców tego kraju.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz