Notowania

wiadomości
24.04.2011 15:20

Watykan - Wielkanoc - uroczystości

Ponad sto tysięcy osób wzięło udział w uroczystościach Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego w Watykanie. Była to próba generalna przed beatyfikacją Jana Pawła II, która odbędzie tam za tydzień, 1 maja.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wierni i pielgrzymi wypełnili Plac św. Piotra i prowadzącą od niego do Tybru Via della Conciliazione. Ołtarz papieski i stopnie bazyliki watykańskiej ozdobiono dziesiątkami tysięcy kwiatów, przywiezionych specjalnie z Holandii. Tamtejszy hodowcy dostarczają je do Watykanu od 1985 roku. Nowy transport spodziewany jest 30 kwietnia, w przeddzień beatyfikacji Jana Pawła II, z którym związana jest ta tradycja. Na balkonie, z którego Benedykt XVI skierował do wiernych orędzie wielkanocne, a następnie udzielił błogosławieństwa Urbi et Orbi, miastu i światu, było 1700 kremowych róż.
O godzinie 17 papież odleci do podrzymskiej rezydencji w Castel Gandolfo. Odpoczywać tam będzie do sobotniego popołudnia, gdy powróci do Rzymu, by przemówić do uczestników modlitewnego czuwania, poprzedzającego beatyfikację Jana Pawła II.

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz