Notowania

izrael
31.05.2010 19:31

Watykan krytykuje Izrael

Podziel się
Dodaj komentarz
  Watykan z uwagą i niepokojem obserwuje rozwój sytuacji po izraelskim ataku na flotyllę statków z pomocą humanitarną dla Strefy Gazy. Stolica Apostolska zawsze przeciwna była użyciu siły - powiedział jej rzecznik prasowy ksiądz Federico Lombardi.
  Ksiądz Lombardi wyraził ubolewanie z powodu "niepotrzebnych strat w ludziach" i zapewnił, że Stolica Apostolską "z uwagą i zaniepokojeniem" śledzi rozwój sytuacji. Włoski jezuita przypomniał, że Watykan jest przeciwny użyciu siły, bez względu na to, kto się do niego ucieka, gdyż utrudnia to jeszcze bardziej znalezienie pokojowych rozwiązań.
  Ksiądz Lombardi zapowiedział, że w czasie pobytu na Cyprze, dokąd udaje się w najbliższy piątek, Benedykt XVI "nie omieszka ponowić apelu o pokój" na Bliskim Wschodzie.
  Izraelski atak potępił też przełożony franciszkańskiej Kustodii Ziemi Świętej ojciec Pierbattista Pizzaballa. Zwrócił on uwagę, że "to, co się wydarzyło, jest ewidentnym dowodem, iż mimo deklaracji i zapowiedzi rokowania nie mają żadnych perspektyw".
Tagi: izrael, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz