Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Watykan: orędzie papieża na światowy dzień pokoju

Czytaj więcej w Money.pl
Orędzie Franciszka do Polaków. Sprawdź, co powiedział
Dziękuję Narodowi polskiemu i Kościołowi w Polsce za dar Jana Pawła II. Wszyscy zostaliśmy tym darem wzbogaceni - powiedział papież.
Orędzie Putina bez nowych inicjatyw w gospodarce
W dorocznym orędziu prezydent Władimir Putin nie ogłosił nowych inicjatyw w gospodarce - pisze w piątek "RBK". "Wiedomosti" oceniają, że orędzie potwierdziło, iż stabilność gospodarki przechodzi w stagnację i przypominają komentarze z 1981 roku, epoki ZSRR.
Na Światowe Dni Młodzieży wydamy 200 mln zł. Ale zarobić możemy jeszcze więcej
Trzeba tylko uważać, żeby nie skończyło się jak w Brazylii, gdzie Kościół musiał wyprzedawać swój majątek, żeby pokryć długi zaciągnięte na organizację imprezy.
"Braterstwo podstawą i drogą do pokoju" - taki tytuł nosi ogłoszone dziś w Watykanie orędzie papieża Franciszka na światowy dzień pokoju, który Kościół katolicki obchodzić będzie już po raz 47. pierwszego stycznia przyszłego roku.
Na początku swego pierwszego orędzia z tej okazji papież życzy osobom i narodom "życia pełnego radości i nadziei". Będzie ono takie - dodaje - kiedy wszyscy zrealizują nieodparte dążenie do braterstwa. Bez tego - stwierdza Franciszek - niemożliwe jest budowanie społeczeństwa sprawiedliwego, a także stabilnego i trwałego pokoju. Dążeniu temu staje dziś na przeszkodzie "globalizacja obojętności", która powoli "przyzwyczaja" nas do cierpienia innych. Papież ma na myśli zarówno łamanie podstawowych praw człowieka, w szczególności prawa do życia i do wolności religijnej, jak i tragiczne zjawisko handlu ludźmi oraz wojny - te, które są konfliktem zbrojnym, i te "staczane na polu gospodarki i finansów".
Franciszek krytykuje raz jeszcze mentalność "odrzucania" najsłabszych, uważanych za "bezużytecznych". Według papieża, każda działalność powinna być naznaczona postawą służby ludziom, ponieważ służba jest duszą tego braterstwa, które buduje pokój.

IAR
IAR