Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Watykan: Podczas audiencji generalnej o Syrii i ŚDM

0
Podziel się
bErtkYYB

Do udziału w sobotnim dniu postu i modlitwy w intencji pokoju w Syrii i na całym świecie zachęcił papież uczestników dzisiejszej audiencji generalnej w Watykanie, pierwszej po letniej przerwie.
W głównej katechezie Franciszek mówił o lipcowym Światowym Dniu Młodzieży w Rio de Janeiro i przypomniał, że następne spotkanie - w 2016 roku - odbędzie się w Krakowie
O swej inicjatywie, ogłoszonej w ubiegłą niedzielę podczas spotkania na Anioł Pański, papież mówił na zakończenie audiencji. " W najbliższą sobotę będziemy wspólnie przeżywali specjalny dzień postu i modlitwy w intencji pokoju w Syrii, na Bliskim Wschodzie i na całym świecie". Franciszek podziękował chrześcijanom innych wyznań oraz braciom innych religii a także ludziom dobrej woli, którzy zechcą przyłączyć się do tej inicjatywy.
Zwracając się do obecnych na audiencji Polaków papież powiedział: "Bracia i siostry, jak zapowiedziałem w Rio de Janeiro, najbliższy Światowy dzień Młodzieży odbędzie się w 2016 roku w Waszej ojczyźnie, w Krakowie". Wszystkim "rodakom błogosławionego Jana Pawła II" papież podziękował "za podjęcie inicjatywy przygotowania tego spotkania".

IAR

bErtkYZe
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)