Notowania

wiadomości
06.07.2013 08:05

Watykański dziennik o kanonizacji

Podziel się
Dodaj komentarz

"L'Osservatore Romano"-Jan Paweł II

Dwaj wzorowi chrześcijanie: tak "L'Osservatore Romano" nazywa Jana XXIII i Jana Pawła II, którzy będą razem kanonizowani. Wiadomość jest oficjalna i została odnotowana przez watykańskie media.
We wtorek watykański dziennik przemilczał doniesienia o uznaniu cudu przypisywanego wstawiennictwu Jana Pawła II, ponieważ były nieoficjalne. Teraz, gdy papież Franciszek wyraził zgodę na ogłoszenie dekretu w tej sprawie, "L'Osservatore Romano" nie tylko odnotowuje to wydarzenie, ale nawiązuje do niego w swym komentarzu redaktor naczelny dziennika, Giovanni Maria Vian.
Podsumowuje w nim niezwykły dzień, jakim był piątek, gdy najpierw spotkali się ponownie papież Franciszek i papież emeryt Benedykt XVI, potem ogłoszona została ich wspólna encyklika "umen fidei"- "Światło wiary", a na koniec podano wiadomość o bliskiej kanonizacji dwóch innych papieży - Jana XXIII i Jana Pawła II.
Wszystkie te wydarzenia, podkreśla Vian, świadczą o kontynuacji na Stolicy Piotrowej. Jej tłem zaś i spoiwem pozostaje Sobór Watykański II.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz