Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Węgry - wstrząsy

0
Podziel się

Na Węgrzech znów zatrzęsła się ziemia. Tym razem do wstrzasów doszło w okolicach miasta Hatvan, położonego 60 kilometrów na północny- wschód od Budapesztu.

bEhXPxBx

Epicentrum trzęsienia ocenianego na 2,8 stopnia w skali Richtera znajdowało się 10 kilometrów na północ od miasta Hatvan w niezamieszkałym paśmie górskim Matra. Obywatele 20- tysięcznego miasta odczuli jednak wstrząsy i zaniepokojeni opuścili swoje domy. W wielu mieszkaniach pospadały naczynia z półek. Zdaniem władz nie odnotowano jednak żadnych szkód materialnych.
To kolejne, niewielkie trzęsienie ziemi na Węgrzech w ciągu ostatnich kilku dni. Wstrząsy o sile 2,8 stopnia w skali Richtera odnotowano 3 września w pobliżu siłowni jądrowej w Pecs (Paks) 100 km na południe od Budapesztu. Istvan Mikler - rzecznik prasowy węgierskiej elektrowni zapewnił wówczas, że nie doszło do wycieku substancji radioaktywnych.
Największe tegoroczne trzęsienie ocenianie na 4,8 stopnia w skali Richtera nawiedziło północno-zachodnie Węgry pod koniec stycznia.

Informacyjna Agencja Radiowa

bEhXPxCa
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)