Notowania

wegry
29.01.2011 21:29

Wegry trzesienie

Węgry trzęsienie

Podziel się
Dodaj komentarz

Trzęsienie ziemi o sile 4,8 stopni w skali Richtera zarejestrowano w pólnocno-zachodnich Węgrzech. Trzęsienie odczuli równiez obywatele sąsiedniej Słowacji. Na razie nie ma informacji o rannych i wysokosci strat materialnych.
Ziemia zatrzęsła się na Węgrzech o godzinie 18.41. Epicentrum wstrząsów znajdowało się 54 kilometry na zachód od Budapesztu w rejonie miejscowości Tatabanya w powiecie Orszolany w połowie drogi między Budapesztem i Gyorem.
Timea Petroczi - rzecznik węgierskiego Instytut Sejsmologicznego poinformował, ze trzęsienie trwało pięć sekund. Epicentrum znajdowało się na głębokości 10 kilometrów pod powierzchnią ziemi.
Wstrząsy wywolały panikę w Budapeszcie. Zachwiały się bloki w wielu dzielnicach. Węgierskie Radio Kossuth informuje o uszkodzeniach trzech bloków mieszkalnych w jednej z dzielnic stolicy. Mimo przenikliwego zimna ludzie wybiegli na ulice. Ziemia zatrzęsła się równiez w innych miejscowościach : Godrolu, Oroszlanyi, Estregomiu, Kornyje, Pecsu. Według niepotwierdzonych informacji, w wielu miejscowościach popękały sciany domów. Do zagrożonych rejonów wyjechały wozy strazy pozarnej.
Wstrząsy odnotowano równiez w południowej i srodkowej Słowacji. Od stolicy kraju Bratysławy epicentrum trzęsienia było oddalone o 113 kilometrów. W Dunajskiej Strede, Trnavie, Nitrze i Komarnie zatrzęsły się bloki mieszkalne. Pospadały przedmioty z półek. Rozbiły się szklane naczynia.
Najsilnejsze trzęsienie ziemi na Węgrzech o sile 6 stopni w skali Richtera zanotowano w miejscowości Komarom w roku 1763. Zginęło wowczas 60 osób a w gruzach legła jedna trzecia miasta.

IAR

Tagi: wegry, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz