Notowania

wybory
01.10.2008 14:45

Wg. Wojciecha Olejniczaka PO próbuje ręcznie sterować wyborami w PZPN

Przewodniczy klubu parlamentrnego Lewicy Wojciech Olejniczak zarzucił Platformie Obywatelskiej, że próbuje ręcznie sterować wyborami w PZPN.

Podziel się
Dodaj komentarz

Trybunał Arbitrażowy przy Polskim Komitecie Olimpijskim ustanowił w PZPN kuratora, który wydał decyzję o odłożeniu planowanych na koniec października wyborów władz związku.

Zdaniem posłów SLD, przed decyzją o wprowadzeniu kuratora doszło do spotkania ministra sportu Mirosława Drzewieckiego, członków PKOl-u na którym zostały uzgodnine przyszłe decyzje kuratora.

Wicemarszałek Jerzy Szmajdziński dodał, że minister Mirosław Drzewiecki zanim zwrócił się do Trybunału Arbitrażowego o ustanowienie kuratora, powinien przekazać wyniki kontroli do PZPN. Zdaniem Szmajdzińskiego zarząd związku miał prawo poznać wyniki kontroli i się do nich odnieść.

Posłowie Lewicy uważają, że Polski Związkej Piłki Nożnej wymaga naprawy. Podkreślają jednak, że jest samorządny i niezależny. Naprawy tej mogą więc podjąć się tylko członkowie związku.

Posłowie wezwali także ministra sportu Mirosława Drzewieckiego na posiedzenie komisji sportu, gdzie ma złożyć wyjaśnienia. Na komisji mają być obecni także przedstawiciele PZPN-u i PKOl-u.

Tagi: wybory, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz