Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gospodarka
31.03.2007 19:16

Wicepremier A. Lepper o biopaliwach, emeryturach i gospodarce

Minister rolnictwa postuluje uruchomienie w tym roku produkcji biopaliw z rzepaku. Andrzej Lepper wyliczył, że według obecnych szacunków, po zbiorach pozostanie na rynku około 0,5 mln ton rzepaku. Jeśli nie zużyje się go na dodatkowe cele gospodarcze, cena jego skupu spadnie poniżej poziomu opłacalnego dla rolnika. Minister Lepper powiedział, że jeśli tak się stanie, nie ma zamiaru być szefem resortu rolnictwa.

Podziel się
Dodaj komentarz

Szef Samoobrony domagał się takiej reformy finansów publicznych, która zwiększyłaby środki finansowe na działanie opieki zdrowotnej, policji, szkolnictwa publicznego czy straży pożarnej. Jego zdaniem, na tym nie wolno oszczędzać.
Andrzej Lepper zwrócił też uwagę na konieczność sprawiedliwej waloryzacji rent i emerytur. Według niego, najbiedniejsi emeryci powinni dostać proporcjonalnie najwięcej, co byłoby zgodne z hasłem: "solidarne państwo". Przewodniczący Samoobrony zapowiedział, że jego partia nie pozwoli na reformę KRUS, która zwiększałaby składkę, a zmniejszyłaby poziom świadczeń rentowo-emerytalnych dla rolników.
Minister rolnictwa uważa, że gospodarka w Polsce powinna kształtowana zgodnie z interesami całego spoleczeństwa. Przewodniczący Samoobrony powiedział na konwencji partii w Warszawie, że państwo powinno stworzyć jak najprostsze przepisy administracyjne i podatkowe dla wszystkich, którzy chcą prowadzić działalność gospodarczą. Natomiast przy podziale zysków powinno się kierować dobrze pojętym interesem społecznym.

Tagi: gospodarka, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz