Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wiceszef PiS zawieszony

0
Podziel się:

Premier nakazał wszczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec wiceszefa PiS Pawła Zalewskiego - dowiedziała się jedna z gazet. Informację tę potwierdziło IAR biuro prasowe Prawa i Sprawiedliwości.

Przewodniczący sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych jest zawieszony w prawach członka partii do czasu podjęcia decyzji przez sąd koleżeński. Rzecznik dyscyplinarny w klubie PiS, Karol Karski, pytany, czy powodem postępowania wobec Pawła Zalewskiego może być niedawna krytyka Anny Fotygi, nie zaprzeczył. "Z załączonego materiału wynika, że jest to jeden z elementów" - powiedział Karski. Podkreślił, że nie chce przesądzać, jak zakończy się postępowanie dyscyplinarne.
Zalewski kilka dni temu w wywiadzie radiowym skrytykował Annę Fotygę. Skarżył się, że komisja sejmowa próbowała uzyskać od minister spraw zagranicznych odpowiedzi na pytania związane z wynikami brukselskiego szczytu.
Poseł był też zdziwiony, że wciąż nie ma ambasadorów w ważnych krajach Unii, w tym w przewodzącej w tym półroczu Portugalii. Jak mówił - to nie jest tak, że polskie interesy nie będą tam reprezentowane, natomiast oczywiście nie jest rzeczą właściwą, aby w ważnym kraju UE, a szczególnie w kraju prezydencji, nie było ambasadora.
Osobistą kompetencją pani minister spraw zagranicznych jest przedstawienie kandydatów na stanowiska ambasadorskie - podkreślił Paweł Zalewski.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)