Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
śmierć
27.07.2008 09:22

Widowisko "Rekonstrukcja Poety" na 10. rocznicę śmierci Zbigniewa Herberta

Z okazji 10. rocznicy śmierci Zbigniewa Herberta na Placu Krasińskich w Warszawie odbędzie się widowisko multimedialne "Rekonstrukcja Poety".

Podziel się
Dodaj komentarz

W pierwszej części wieczoru - zatytułowanej "Pan Cogito obserwuje w lustrze swoją twarz", zostaną przypomniane utwory poety z tomu "Pan Cogito" w interpretacji Ewy Dałkowskiej. Ilustracją do nich staną się - prezentowane na trzech ekranach zdjęcia obrazujące Polskę lat 70-tych i 80-tych, utrwalone przez wybitnego fotografa Chrisa Niedenthala. Pierwszą część wieczoru zakończy przypomnienie archiwalnego telewizyjnego wywiadu, udzielonego przez Herberta w 1972 roku Aleksandrowi Małachowskiemu.

W drugiej części widowiska zostanie przedstawiony dramat "Rekonstrukcja Poety", w którym Herbert, odwołując się do tradycji antycznej i ożywiając mit Homera, zdefiniował swój program poetycki, określając rolę poety we współczesnym świecie.

W spektaklu wyreżyserowanym przez Marcina Libera wezmą udział Andrzej Chyra, Jan Peszek, Maja Ostaszewska i Rafał Fudalej. Spektakl uświetnią muzyczne improwizacje w wykonaniu duetu Leszek Możdżer - Robert Piotrowicz.

Zbigniew Herbert urodził się w 1924 roku we Lwowie. Był wyjątkowym autorytetem artystycznym i moralnym o biografii tragicznie uwikłanej w historię XX wieku. Zmarł w 1998 roku w Warszawie.

Tagi: śmierć, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz