Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wielka Brytania - Tura Olgi Tokarczuk

0
Podziel się

Na trzy spotkania literackie z angielską publicznością jedzie do Wielkiej Brytanii Olga Tokarczuk.

bEiRKtHF

Polska pisarka opowie czytelnikom nie tylko o pracy nad swoimi ostatnimi książkami "Bieguni" i "Prowadź swój pług przez kości umarłych", ale i o wcześniejszych pozycjach w jej dorobku literackim, przede wszystkim o książce "Prawiek i inne czasy" z 1996 roku.

Olga Tokarczuk 30 maja rozmawiać będzie z publicznością na prestiżowym festiwalu literackim, który co roku odbywa się w miejscowości Hay-on-Wye w Walii. 1 czerwca spotka się z czytelnikami w Londynie, 3 czerwca - w Glasgow.

Olga Tokarczuk jest jedną z najciekawszych współczesnych pisarek. Za powieść "Bieguni" w 2008 roku otrzymała nagrodę Nike. Nad książką Tokarczuk pracowała trzy lata, powstała ona głównie dzięki notakom pisanym podczas podróży. Pierwszym literackim sukcesem pisarki okazała się obsypana nagrodami książka "Prawiek i inne czasy", którą nazwano " jedną z najambitniejszych powieści, jakie powstały w ciągu ostatnich lat".

bEiRKtHH

Ostatnie dzieło Tokarczuk "Prowadź swój pług przez kości umarłych" zebrało znakomite recencje. Książka ukazała się w ubiegłym roku, to jednocześnie i thriller i kryminał w pastiszowym wydaniu.

bEiRKtIi
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)