Notowania

przepisy drogowe
06.03.2009 12:21

Wielka Brytania: Drakońskie kary dla kierowców z zagranicy

Złamanie przepisów drogowych będzie kosztować nawet 900 funtów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/ Maciej Miskiewicz)

Zagraniczni kierowcy, którzy naruszą brytyjskie przepisy drogowe, będą musieli uiścić na miejscu mandat w wysokości nawet 900 funtów, czyli ponad 4700 złotych. Nowe przepisy wejdą w życie 1 kwietnia.

Jeśli kierowca nie będzie mógł zapłacić od razu, policja unieruchomi pojazd do czasu uregulowania należności i zapłacenia dodatkowych 80 funtów za zdjęcie blokady z koła samochodu.

Drakońskie mandaty nazwano nie karą, ale _ depozytem _, bowiem teoretycznie kierowca może stanąć przed sądem i zostać uniewinniony. W praktyce trudno jednak przypuszczać, żeby zagranicznemu kierowcy chciało się specjalnie przyjeżdżać do Wielkiej Brytanii i dochodzić swych racji przed sądem. Tak więc depozyt przepadnie.

Zgodnie z oficjalnymi danymi do Wielkiej Brytanii wjeżdżają rocznie 3 miliony samochodów z zagraniczną rejestracją. Prawie 40 procent to pojazdy zarejestrowane w Polsce. Francuskie samochody stanowią 10, a niemieckie zaledwie 9 procent wozów na obcej rejestracji. Tak więc nowe przepisy wymierzone są w dużym stopniu w polskich kierowców.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: przepisy drogowe, wielka brytania, wiadomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz