Notowania

Wielka Brytania wzywa USA do zaangażowania na Bliskim Wschodzie

Szef brytyjskiej dyplomacji wzywa Stany Zjednoczone do zdecydowanego zaangażowania w rozwiązanie konfliktu izraelsko-palestyńskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(U.S. Department of State/PD/wikimedia)

W rozmowie z telewizją BBC William Hague wezwał Waszyngton do wykazania w najbliższych miesiącach _ koniecznego przywództwa _ na Bliskim Wschodzie. Nadszedł czas na poważne wysiłki w procesie pokojowym - powiedział Hague dodając, że Stany Zjednoczone są do tego szczególnie predestynowane ze względu na swe związki z Izraelem.

Szef brytyjskiej dyplomacji dodał, że to być może ostatnia szansa, aby zakończyć konflikt izraelsko-palestyński. Mówiąc o niedawnych walkach w Strefie Gazy Hague wyraził opinię, że mogą one przynieść pozytywne skutki, jeśli uda się znieść blokadę Strefy i zablokować przemyt broni do niej.

Czytaj więcej w Money.pl
Obama uważa, że Izrael może atakować Zastrzega jednak, że preferowałby rozwiązanie pozwalające na uniknięcie ofensywy wojsk lądowych.
Tak Izrael chce złamać Palestyńczyków Operację militarną wspiera machina propagandowa i wojna psychologiczna.
Bomby spadały od rana. Nie żyje ponad 70 osób Oni przeżyli dzisiejsze bombardowanie w Strefie Gazy. Oto relacje z pierwszej ręki.
Tagi: stosunki izrael-palestyna, william hague, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz